Jdi na obsah Jdi na menu
 


Star Wars - Knights Of the Old Republic II (KOTOR II)

Obrazek



Moje hodnocení :

+ Grafika a design  
+ Atmosféra 
+ Rozsáhlost  
+ Možnosti volby strany Síly

- Příliš mnoho textu
  - Vaše postava ani nepípne
- Nepochopitelná zranění
- Náročné na čas

... probouzíte se uprostřed místnosti.Kolem vás jsou nádrže s mrtvými těly.Vaše vousy jsou oholené,ale cítíte se jako vousatý stařec.Nemáte zbraň a nevíte.Docela prekérní situace,zvláště,pokud nemáte tušení,kde jste a kde jste se tu vzali....

I tak může vypadat váš začátek s druhým dílem KOTORu .I když,vlastně jediné,co na tom můžete změnit,je vaše postava.A jejím výběrem hra začína.Na začátku si můžete zvolit Jedijské tituly - Konzula,Preatoriana a ještě jednoho (ach ta paměť) .Vaši postavu je ale možno upgradeovat - při každém postupu o level můžete přidat hodnoty u RPG prvků.Výběr je ještě rozšířen o ženské protějšky.Ale tu narážím na první chybu ! Všechny obličeje,které si můžete zvolit,jsou použity na postavách obyčejných občanů i třeba lovců lidí.No nic ,to zkousnem.Ale čekal mě stejně šok.Ve víře,že se KOTOR je akční pařba ,podobně jako Jedi Academy,Jedi Outcast nebo ObrazekBattlefront,šílím v myšlence že mám pařit RPG. Ale časem se to stejně ukázalo jako skvělé řešení,i když volný mód by taky neškodil a hru by usnadnil.Navíc si na každou misi můžete vybrat dva společníky ze svého týmu. Dalším megaproblémem (možná ne problémem) jsou tuny a tuny anglického textu,na kterých velmi závisí váš postup ve hře.Doporučuji stáhnout 9 MB verzi,ale stáhnout můžete i 90 MB verzi .No,to už snad musí být i se zvukem ;D .Když se ponoříte do hraní,občas se vám zdá,že je hra jedním velkým,těžko rozlousknutelným oříškem.Některé úkoly jsou velmi zapeklité......... Vaším protějškem ,neboli zápornou postavou děje je temný lord Darth Sion a později i Darth Traya ,která vás bude doprovázet hned od prvního levelu,prozatím jako Kreya - mistrině Jedi .

Obrazek

V této první lokaci jí sám Sion usekne ruku světelným mečem a v pozdější části hry se stává naprosto postradatelnou (neboť se k vám přidají další dva Jedi nebo např. Mandalore - vůdce Mandaloriánců sídlících na měsíci planety Onderon)Každá mapa vyžaduje někdy i hodinu času,než se vám ji podaří dohrát.Jsou o to těžší,že v některých případech snad ani nemůžete vyhrát těžký souboj bez získání alespoň jednoho světelného meče. Jako radu pro vás,bych doporučil pouze Drtivý útok a obyčejný útok úplně vynechat.

Obrazek


Tento článek je subjektivně zabarven,ale nechci vám vnucovat svůj názor.Jde pouze o chabí popis velice obsáhlé hry s trochou mého názoru.



Star Wars : Jedi Knight 3 : Jedi Academy

 

Obrazek


+ Skvěle hratelné
+ Na rozdíl od ostatních SW her dostanete meč již od začátku
+ Mnoho variant mečů,volitelná barva čepele,později lze získat i dvojbřitný nebo 
dva obyčejné 
+ Velká paleta ras,možnost zvolit ze tří obličejů a spousta možností v oblečení
+ Sithský nepřítel na každém kroku

 - Velice krátké mise
- Žádný těžký oříšek v podobě úkolu „Najdi v davu,domluv,ochraň“
- Krátká doba hraní (můj rekord je kolem 1:30 )
-Nemůžete ovlivnit svůj přístup ke stranám Síly,až v předposlední misi můžete sejít ze
strany světla a obout se proti všem (Jediům i Sithům)
-Naprosto žádná linie příběhu

Obrazek

 Jedi Academy je takovým volným pokračováním Jedi Outcast.Lze se tu setkat se starými známými,jako Kyle Katarn nebo Luke Skywalker,ale hra samotná je postavena na něčem úplně jiném.Tedy z pohledu postupu hrou.Jinak hra běží na stejném enginu a má téměř stejné hardwarové nároky.

 

Na začátku si můžete zvolit jednu z ras (Rodian,Zabracská žena,Muž,Žena,….) a ty obléci do různých hadříků jako kalhoty a různé vesty.Můžete také u každé rasy zvolit obličej,zde jsou vždy tři možnosti.Nejmenší rozdíly lze hledat mezi obličeji Zabracké ženy a Kel Doriana,největší mezi Lidskými muži.V dalším kroku můžete zvolit rukojeť a barvu čepele vašeho meče.Ano,je to tak.V JA máte k dispozici meč hned od začátku a hrajete bez něj pouze v jedné misi,kde budete zajati.U rukojetí můžete volit podle toho,jak se vám líbí,nebo jací byste chtěli být (meč však vaši hru neovlivní),k volbě jsou meče konzulů,ochránců,studentů……… když vyberete rukojeť,měli byste zvolit barvu meče – výběr je z modré,zelené,oranžové,žluté a fialové.

Obrazek


Je zvláštní,že se Luke Skywalker zřejmě odhodlal pozměnit kodex Jediů,neboť vaše postava není dítě ,které mohlo jako jediné být původně do řádu přijato (+/- 5 let),avšak dospělý jedinec letící na Yavin 4 za výcvikem v Jedie. Další změnou v kodexu je fakt,že Mistři mohou mít více padawanů.Vaše postava (Jaden Korr) je zvláštní v tom,že dokázala sestrojit bez Mistrova návodu světelný meč.To se dosud nikomu nepovedlo.

 Hra je opravdu návyková,někdo se od ní nedokáže odloučit i rok.Z pohledu grafiky je to i v dnešní době obstojné,nedějí se přehnaně velké bugy,a hra je dotažená.

Obrazek

Obrazek



Moje hodnocení
: Jedi Academy mě dokázala zabavit na velmi dlouhou dobu,ale dnes už bych ji nehrál.Po 11. dohrání pro mne ztratila atraktivnost a zajímavost.To ovšem není žádnou zábranou pro hráče,kteří se na JA chystají hupnout.Opravdu myslím,že by neměli být zklamáni.Podle mě je hra dle svého systému samotné hry (boj,…) naprosto shodná s Jedi Outcast.

 
Star Wars : Jedi Knight 3 : Jedi Academy – při prvním dohrání : 97 %
 - zhruba v uprostřed : 90 %

- poslední dohrání : 80 %

 

by Infinity